11:41 21 نوامبر 2018
شکار سری رهبران داعش توسط سازمان اطلاعات آمریکا

شکار سری رهبران داعش توسط سازمان اطلاعات آمریکا

© AFP 2018 / Saul Loeb
جهان
دریافت لینک کوتاه
142

روزنامه واشنگتن پست اطلاع می دهد ، سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا به طور مشترک با نیروهای ویژه ی آمریکایی کمپین نابودی دقیق رهبران گروهک " داعش" در سوریه را آغاز کرده است.

این عملیات جدا از فعالیت های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکاست. مرکز ضد تروریستی سازمان اطلاعات آمریکا مسئول عملیات نابودی ست. آنها به وسیله ی پهپادهای حمله بر این کار را انجام می دهد.
در بین شبه نظامیان از بین رفته ، جهادگر بریتانیایی جنید حسین قرار دارد که مسئول کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی بود. هدف این کمپین ایجاد شبکه ای در آمریکا ست که در موارد لازم برای حمله به کشورهای غربی آماده باشد.

 در این خبر تاکید می شود که سازمان اطلاعات آمریکا به تعقیب جانیان بالقوه پرداخته و در عین حال فرماندهی متحدعملیات های ویژه را برعهده دارد درواقع همان عملیاتی که برای نابودی فرمانده ی القاعده اسامه بن لادن انجام شد.
در این خبر آمده است که رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما می خواهد انجام چنین عملیات هایی را برای سازمان اطلاعات قدغن کند ، عملیات هایی که با هدف صرفا حل برنامه های اطلاعاتی است. مخالفان آن خاطر نشان می کنند که مدیریت راحت تر از ارتش ، جنبه ی سری عملیات را حفظ می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک