19:05 21 ژانویه 2019
از سرگیری اعتراضات در سنت لوئیز آمریکا پس از قتل جوان سیاهپوست توسط پلیس

از سرگیری اعتراضات در سنت لوئیز آمریکا پس از قتل جوان سیاهپوست توسط پلیس

© REUTERS / Adrees Latif
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

ماموران پلیس در شهر سنت لوئیز ایالت میزوری آمریکا جوان سیاهپوست تقریبا 20 ساله ای را که هویت وی اعلام نشده و به نظر آنها مظنون بود، به ضرب گلوله کشتند و به دنبال آن اعتراضات در این شهر علیه خودسری پلیس از سرگرفته شد.

به گزارش سایت انگلیسی زبان RT ،ساکنان این شهر در جریان اعتراضات خود، خیابان ها را مسدود کرده و از پلیس درخواست توضیح در اینباره کردند که جوان سیاهپوست را بر چه اساسی کشته اند. در جریان این اعتراضات چند نفر بازداشت شده اند و بر اساس گزاش رسانه های محلی پلیس علیه مردم از گاز اشک آور استفاده کرده است.
پیشتر گزارش داده شده بود که حادثه هنگامی رخ داد که ماموران پلیس به خانه فرد مظنون آمده و قصد داشتند از آن بازرسی کنند. دو نفر از این خانه فرار کرده و یک نفر از آنها به روی ماموران اسلحه کشید و در این هنگام این ماموران آتش گشودند. بر اساس اخبار رسیده بیش از صد نفر در مقابل خانه فرد کشته شده جمع شده و در درستی روایت پلیس ابراز تردید می کنند.
یاداور می شود شهر سنت لوئیز در سال گذشته نیز صحنه اعتراضات به خشونت ناموجه پلیس آمریکا بود که به دنبال کشته شدن مرد سیاهپوستی به نام مایکل براون توسط مامور پلیسی به نام دارن ویلسون در روز 9 اوت سال 2014 آغاز شد.

مرتبط:

دادگاهی در آمریکا دو مامورسابق پلیس را به قتل یک سیاهپوست متهم کرد
مامور پلیس در آمریکا پس از انتشار ویدئو به قتل مرد سیاهپوست متهم شد
تمدید حالت فوق العاده در شهر فرگوسن آمریکا برای 24 ساعت دیگر
اعلام حالت فوق العاده در شهر فرگوسن آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک