13:02 20 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

340 خاخام جامعه یهودیان آمریکا پیام حاوی درخواست تصویب توافنامه هسته ای با ایران از مجالس نمایندگان و سنای کنگره ایالات متحده را امضا کردند .

به گزارش روزنامه واشینگتن پست، اکثریت امضا کنندگان این پیام جزو خاخام های خواستار اصلاحات در آئین یهودیت هستند.
در پیام خاخام ها گفته می شود:" صلح خواهی برای یهودیان یک وظیفه مهم دینی است. توافقتنامه با ایران پیروی آمریکا از حل صلح آمیز را مورد تاکید قرار می دهد. ما در رابطه با خطر ناشی از برنامه هسته ای ایران ساده لوح نیستیم اما توافق را انتخاب می کنیم چون این بهترین گزینه برای تامین امنیت آمریکا، اسرائیل و تمام جهانیان است".
امضا کنندگان همچنین می نویسند نماینده بخش بزرگی از یهودیان آمریکا هستند و خواهان رد کردن این احساس هستند که گویا رهبران یهودیان آمریکا به اتفاق آرا مخالف توافق حاصله با ایران می باشند.
تهران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) روز 14 ژوئیه در وین به توافق تاریخی درباره حل و فصل مساله هسته ای چندین ساله ایران رسیده و مذاکرات بسیار بغرنج آنها به انعقاد طرح جامع اقدامات مشترک منجر گردید که اجرای آن باعث لغو کامل تحریم های اقتصادی و مالی شورای امنیت سازمان ملل ، آمریکا و اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی خواهد شد.

مرتبط:

تا به حال 18 سناتور آمریکایی از توافق هسته ای با ایران حمایت کرده اند
ایران و روسیه پس از توافق جامع هسته ای. گفتگو با سرگی می خییف
توافق هسته ای ایران
اوباما رفتار خود نسبت به توافق هسته ای را شبیه به سیاست های ریگان در رابطه با اتحاد جماهیر شوروی می داند
برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک