18:05 25 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه روز چهارشنبه وارد شهر اوفا شد تا مدت سه روز در آنجا به عنوان رهبر کشور میزبان در اجلاس های سران گروه بریکس و سازمان همکاری های شانگهای (SCO)شرکت کرده و همچنین با همتایان خارجی خود در دیدار های دو جانبه و چند جانبه به گفتگو بپردازد.

قرار است امروز پوتین 5 دیدار دو جانبه با رهبران چین، بلاروس، هند، تاجیکستان و آفریقای جنوبی انجام داده و در آخر امروز در ضیافت غیر رسمی به افتخار شرکت کنندگان در اجلاس سران بریکس که از طرف رئیس جمهور روسیه ترتیب داده می شود، حضور یابد.
پوتین فردا قبل از آغاز نشست رسمی سران گروه بریکس با حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران دیدار کرده و درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی و ادامه روند توسعه روابط تجاری ـ اقتصادی و نظامی مسکو و تهران با وی مذاکره خواهد کرد.
رییس جمهور روسیه قبل از سران گروه بریکس همچنین با نمایندگان اتحادیه های صنفی کشور های عضو این گروه دیدار کرده و سپس رهبران کشور های عضو گروه بریکس با روسای شورای اقتصادی این گروه دیار خواهند کرد.
گروه بریکس متشکل از روسیه، برزیل، چین، هند و آفریقای جنوبی و سازمان همکاری شانگهای متشکل از روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان ، تاجیکستان و ازبکستان است و علاوه بر این هند، ایران، پاکستان، مغولستان و افغانستان دارای مقام ناظر در سازمان همکاری شانگهای هستند. روسیه امسال ریاست دوره ای در هر دو سازمان را بر عهده دارد.

مرتبط:

برگزاری نشست های سران اتحادیه اقصادی اوراسیا، بریکس و سازمان همکاری شانگهای در شهر اوفا روسیه
شرکت سران 12 کشور در نشست های بین المللی شهر اوفا روسیه
توقعات از دیدار سران سازمان شانگهای در شهر روسی "اوفا"
پوتین و روحانی نهم ژوئیه در شهر اوفا روسیه دیدار می کنند
برچسب:
روسیه, سازمان همکاری های شانگهای
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک