03:44 24 اکتبر 2019
داعش

کارشناس: جنگ با داعش 15 ـ 10 سال طول خواهد کشید

© AFP 2019 /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

آلکساندر کوزنتسوف، کارشناس سیاسی روسی معتقد است جنگ با گروه تروریستی "دولت اسلامی" موسوم به داعش 15 ـ 10 سال طول خواهد کشید.

آلکساندر کوزنتسوف، نایب رئیس موسسه روسی پیش بینی و حل و فصل درگیری های سیاسی در میزگردی با موضوع موفقیت ها و شکست های داعش در مسکو ذینفعی بسیاری از کشور ها در وجود داعش و ادامه مبارزه با آن را از جمله دلایل بقای طولانی این گروه تروریستی نامید.
کارشناس روسی افزود:" دولت اردوغان (رئیس جمهور ترکیه) خواستار گسترش هرچه بیشتر نفوذ خود است و شهرهای حلب و ادلب سوریه (واقع در شمال ترکیه) را ناحیه نفوذ (کشورش) می داند".
کوزتسوف معتقد است آمریکا یک طرف ذینفع دیگر است که از داعش به عنوان دستاویزی برای دخالت در امور سوریه، عراق ، ترکیه و سعودی ها استفاده می کند تا تلاش های عربستان برای خارج شدن از نفوذ ایالات متحده را خنثی کند".
کارشناس روسی در ادامه گفت:" همچنین اینکه ایران مخارج عظیمی را در عراق و سوریه متحمل می شود، به نفع آمریکا است".
آلکساندر کوزنتسوف در پایان گفت:" من برای بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) آرزوی پیروزی می کنم اما این بعید است". در عین حل به عقیده کارشناس روسی "هیچگاه اجازه نخواهند داد که داعش وارد کردستان عراق و بغداد شود".
اعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

مرتبط:

به عقیده تهران، داعش برای روسیه، آسیای مرکزی و چین خطرناک است
استخدام شبه نظامیان برای داعش در کشورهای اسکاندیناوی
تازه می خواهند داعش را نابود کنند!
لاوروف: فعالیت ائتلاف علیه داعش تحت نظارت سازمان ملل باشد
برگزاری همایش مبارزه با داعش در پاریس
ضرب العجل داعش به حماس
داعش اعضای بدن انسان می فروشد
دو کارگردان داعش کشته شدند
سازمان سیا در مورد افزایش امکانات داعش می دانست
برچسب:
سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک