01:12 21 ژوئن 2018
حضور بزرگترین بانک های آمریکایی و اروپایی در پرونده رشوه خواری در فیفا

حضور بزرگترین بانک های آمریکایی و اروپایی در پرونده رشوه خواری در فیفا

© AP Photo / Michael Probst
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد رشوه هایی که مسئولان فیفا و مدیران ارشد شرکت های ورزشی دریافت می کردند از حساب های موجود در بزرگترین بانک های ایالات کتحده و اروپا ، سوئیس و بریتانیا از جمله JPMorgan Chase، Citigroup، HSBC، Bank of America ، UBS و Julius Baer واریز شده است.

به گزارش روزنامه روسی "ودوموستی" در کیفرخواست گفته می شود متهمان از سیستم مالی ایالات متحده در عملیات خود استفاده می کردند. اکنون نهادهای انتظامی امریکا در حال بررسی فعالیت بانک های فوق الذکر هستند. وزارت دادگستری امریکا خاطرنشان ساخت مبلغ بسیاری از حواله ها بیش از یک میلیون دلار بوده است. از جمله در سال 2013 از حساب Citybank در شهر میامی، متعلق به شرکت بازاریابی ورزشی Traffic USA، 11 میلیون دلار به حساب کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و کشورهای حوضه کارائیب در شعبه JPMorgan Chase در نیویورک واریز شد. Traffic USA در سال 2012 نیز 1.2 میلیون دلار به حساب کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و کشورهای حوضه کارائیب در یک بانک دیگر در آمریکا واریز کرده بود و سپس این وجوه به حساب یک شرکت جعلی در شعبه بانک HSBC در هنگ کنگ منتقل شده بودند.
نام بانک Banco do Brasil نیز در کیفرخواست ذکر شده و به عقیده دادستان ها از شعب این بانک نیز برای واریز کردن رشوه ها استفاده شده است.
"ودوموستی"خاطرنشان می سازد که مقامات سازمان های مالی ذکر شده در کیفرخواست هنوز اتهامات وارده را مورد تفسیر قرار نداده اند.

مرتبط:

آیا بلاتر در انتخابات امروز برای پنجمین بار رئیس فیفا خواهد شد؟
پوتین: آمریکا دررابطه با فیفا همان روش های استفاده شده برای آسانژ و اسنودن را به کار می برد
حمایت ایران از نامزدی بلاتر در انتخابات رئیس فیفا
کارشناس: آمریکا از فیفا به عنوان ابزار سیاسی علیه روسیه استفاده می کند
مسکو اقدامات آمریکا در رابطه با بازداشت مسئولان فیفا را غیر قانونی نامید
پوتین: بازداشت مسئولان فیفا تلاش آمریکا برای گسترش حاکمیتش بر دیگر کشورها است
جنگ اطلاعاتی علیه فیفا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک