02:35 20 ژانویه 2018
  جمهوری خلق دونتسک نظامیان اوکراین را به آدم ربایی متهم کرد

  جمهوری خلق دونتسک نظامیان اوکراین را به آدم ربایی متهم کرد

  © AP Photo/ Vadim Ghirda
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  اوضاع اوکراین (104)
  0 01

  سازمان اطلاعات جمهوری خود خوانده خلق دونتسک اداعا می کند گزارش های وزارت کشور اوکراین درباره ربوده شدن ساکنان دونباس توسط نظامیان ارتش دولتی را به دست آورده است .

  به گزارش خبرگزاری دونتسک با استناد به اسناد کیفری پلیس اوکراین که به دست سازمان اطلاعات جمهوری خلق دونتسک افتاده، نظامیان اوکراینی 11 فوریه سال 2015 در شهر ماریوپول جوان 20 ساله ای را از آپارتمان شخصی وی در یکی از محلات این شهر ربودند و روز 22 فوریه نیز ساکنان یک واحد مسکونی دیگر را به جای نامعلومی برده اند.

  خبرگزاری دونتسک خاطرنشان می سازد بر اساس اسناد به دست آمده حداقل یک بار در هفته موارد حاکی از خودسری نظامیان اوکراینی در شهر ماریوپول واقع در شرق این کشور مشاهده می شود.

  مقامات اوکراین از ماه آوریل سال گذشته عملیات قهری در منطقه دنباس در شرق این کشور برای سرکوب ناراضیان از تغییر حکومت در کییف  به شکل کودتا را آغاز کرده اند که طبق آخرین آمار سازمان ملل باعث در جریان آن بیش از 6 هزار نفر کشته شده اند.

  مردم دنباس (متشکل از استان های دونتسک و لوهانسک) نیروهای مسلح تشکیل داده و در برابر ارتش اوکراین مقاومت می کنند.

  مساله حل و فصل بحران اوکراین در چارچوب های گوناگون از جمله در چارچوب گروه تماس در مینسک با میانجیگری روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیدار سران  روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان (موسوم به گروه نورماندی) مورد بحث قرار می گیرد اما این بحران با وجود حصول توافقاتی در مینسک، پایتخت بلاروس در ماه فوریه امسال هنوزرفع نشده چون دولت اوکراین از اجرای این توافقات امتناع ورزیده است.

  اجرای اصلاحات در قانون اساسی اوکراین و همچنین تصویب قانون دائمی درباره موقعیت حقوقی خاص برخی از نواحی استان های دونتسک و لوهانسک اوکراین از جمله مهم ترین اصول در توافقات ماه فوریه در مینسک هستند. در این توافقات گفته می شود تمرکز زدایی در اوکراین باید از طریق حصول توافق با نمایندگان این نواحی شرق اوکراین صورت بگیرد اما مقامات کییف می گویند قصد ندارند با آنها گفتگو کنند.

   

  موضوع:
  اوضاع اوکراین (104)

  مرتبط:

  وعده های تحقق نیافته پوروشنکو به روایت رسانه آلمانی
  نظرسنجی: تعداد افراد ناراضی از فعالیت پوروشنکو در اوکراین بیش از 50% است
  احتمال برگزاری نشست گازی روسیه، اوکراین و اروپا تا پایان ژوئن
  نیرو های مسلح اوکراین در وضع اسفناکی قرار دارند
  اوکراین، انتخاب بدون انتخاب
  ناریشکین: خرابی و مرگ با جنگ در اوکراین به اروپا بازگشته است
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک