23:03 22 ژوئن 2018
تلاش های فرانسه برای حل مساله میسترال

تلاش های فرانسه برای حل مساله "میسترال"

© AFP 2018 / Jean-Sebastien Evrard
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03

تیم مذاکره کننده فرانسه یک طرح نقشه راه را برای دستیابی به راه حل مصالحه آمیزی در زمینه حل مساله "میسترال" به مسکو آورده است.

لوئی گوتیه، مسئول دفاع و امنیت فرانسه به همراه این هیئت وارد مسکو شده است.

به نوشته روزنامه فرانسوی "لو موند" که "اینو تی وی" از آن نقل قول می کند، بعید است که این آخرین سفر مذاکره کنندگان فرانسوی به روسیه باشد چون مسکو پیشنهاد پاریس را مبنی بر بازگرداندن 785 میلیون یورو به روسیه به شرط موافقت آن با فروش این ناوها به کشوری ثالث نپذیرفته است.

سرنوشت ناوهای بالگربر "ولادیواستک" و "سواستوپول" در طول یک سال یکی از حاد ترین موضوعات مورد اختلاف میان روسیه و فرانسه باقی می ماند. فرانسه مایل است این ناوها را به کشورهای ثالث بفروشد اما مسکو برای فروش آنها مجوزی صادر نمی کند و می گوید این ناوها با تکبه بر استانداردهای روسی ساخته شده اند و اگر در اختیار کشورهای ثالث قرار گیرند، منافع دفاعی روسیه به مخاطره خواهد افتاد.

برای این که مسکو با فروش ناوهای میسترال موافقت کند، لازم است که تجهیزات مخابراتی و هوانوردی ساخت روسی از این ناوها بر داشته شده و تجهیزات جدیدی در آنها نصب شود. به نوشته "لو موند"، این کار بسیار گران قیمت است و با توجه به هزینه های هنگفتی که بدون این هم هر ماه برای نگهداری میسترال ها به مصرف میرسد، متخصصان پیشنهاد کردند این ناو ها غرق شوند.

با این حال تلاش ها برای جستجو و یافتن راه حل مصالحه آمیزی برای حل این مساله ادامه دارد.

مرتبط:

ناو بالگردبر "میسترال"
یک منبع: فرانسه لغو قرارداد "میسترال" و بازگرداندن کمتر از 1 میلیارد یورو را به روسیه پیشنهاد کرد
رسانه: فرانسه خواستار لغو قرارداد تحویل دو فروند میسترال به روسیه است
رسانه ها: فرانسه کشتی های «میسترال» روسیه را به چین می فروشد
برچسب:
روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک