05:36 18 ژانویه 2018
  Вертолетоносец Севастополь типа Мистраль

  رسانه ها: فرانسه کشتی های «میسترال» روسیه را به چین می فروشد

  © AFP 2018/ Jean-Sebastien Evrard
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 26

  کشتی های مجهز به هلی کوپتر مدل «میسترال» که فرانسه به سفارش روسیه ساخته بود، احتمالا به چین فروخته می شود.

  این خبر را روزنامه «وانت چاینا تایمز» منتشر کرده است. با راکد شدن قراردادن فروش کشتی های میسترال مسکو که قرار بود فرانسه برای روسیه ارسال کند، این کشور دو راه دارد: یا پول را برگرداند و یا سفارش را تحویل دهد.

  به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از منابع خبری چین، فرانسه ممکن است کشتی های «میسترال» را به چین بفروشد. از اخبار مندرج در صفحه تویستر ارتش آزادی خلق چین اینطور برمی آید که شانگهای منتظر حضور کشتی های نظامی فرانسه است که از جمله آنها دو کشتی نظامی می باشد: کشتی نظامی مدل «میسترال» Dixmude и Acoint — کشتی بادبان دار مدل «لافایت».

  یادآور می شویم که دیمیتری راگوزین معاون رییس جمهور نیز به تازگی اظهار کرد که بدون اجازه روسیه، فرانسه نمی تواند کشتی های میسترال سفارش روسیه را به فروش برساند و طرف فرانسوی از این مساله مطلع است.

  آژانس به نقل از روزنامه « Want China Times» می نویسد: «روسیه قرارداری با فرانسه امضا کرده مبنی بر فروش دو کشتی میسترال، اما معامله به خاطر تحریم های وضع شده پس از بحران اوکراین با مشکل روبرو شد. فرانسه سعی دارد این کشتی ها را به خریداران بالقوه آن بفروشد که شامل برزیل، کانادا، مصر و یا هند می شوند. حال روشن شده است که یکی از خریداران بالقوه، چین است».

  قرارداد فروش دو کشتی میسترال بین روسیه و فرانسه سال 2011 منعقد شد. اولین کشتی باید به ناوگان دریایی روسیه در ماه نوامبر 2014 وارد می شد، اما تا کنون کشتی «ولادیواستوک» در بندر فرانسه منتظر است.

  مرتبط:

  ناو بالگردبر "میسترال"
  بیانیه رییس جمهور فرانسه و پادشاه عربستان سعودی در خصوص توافقنامه هسته ای ایران
  رسانه های فرانسه: فرانسوا اولاند کشورهای عربی را بر روسیه ترجیح داد
  قطر از فرانسه جنگنده خواهد خرید
  برچسب:
  روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک