12:51 19 اوت 2018
داعش

بازداشت بیش از 150 نفر در تونس به اتهام استخدام نفر برای داعش

© REUTERS / Thaier Al-Sudani
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

مقامات تونس طی سه ماه اخیر 154 نفر از افراد مظنون در استخدام نفر برای گروه تروریستی"دولت اسلامی" موسوم به داعش را بازداشت کرده اند.

ناجم غرسلی، وزیر کشور تونس در مصاحبه با خبرگزاری"اسپوتنیک" ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد کشور وی هنوز خطر تروریسم را احساس می کند اما اما ماموران امنیتی این کشور با تحرک زیاد در مقابل این شر ایستادگی می نمایند.

یادآور می شود روز تروریست ها به موزه ملی باردو در پایتخت تونس حمله کرده و 23 نفر را کشتند. این بزرگترین عملیات تروریستی در تونس طی ده سال اخیر بوده است.

داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.

داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئو های آنرا در اینترنت منتشر می کند.

 

مرتبط:

کشته شدن دست کم 45 نفر از عناصر داعش در شمال عراق
کشته شدن یکی از سرکردگان داعش در عراق
داعش اعدام 15 سرباز در جنوب یمن را اعلام کرد
ابراهیمی: تحرکات داعش پیامد مستقیم دخالت آمریکا در عراق است
معلم فیزیک سرکرده داعش شد
برلوسکونی: من هدف داعش هستم
تظاهرات صدها هزار نفری علیه اعدام مسیحیان اتیوپی تبار به دست داعش
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک