01:03 19 نوامبر 2018
نقشه کره زمین

بی اطلاعی ساکنان کشور های شرکت کننده در جنگ جهانی دوم از نقش شوروی

© Fotolia / David Alary
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 64

اکثریت اتباع فرانسه و آلمان معتقدند نیروهای مسلح آمریکا در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم دارای نقش کلیدی بوده اند.

اکثریت اتباع فرانسه و آلمان معتقدند نیروهای مسلح آمریکا در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم دارای نقش کلیدی بوده اند.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط آژانس بریتانیایی«ICM Research»، حدود 61 درصد اتباع فرانسه و 52 درصد اتباع آلمان عملیات ارتش آمریکا را مهم ترین عملیات برای آزاد کردن اروپا از فاشیسم دانسته اند. در بریتانیا 14 درصد مردم از چنین عقیده ای پیروی می کنند و 46 درصد معتقدند ارتش بریتانیا کشور آنها دارای نقش کلیدی در نبردهای جنگ جهانی دوم بوده است. در مجموع 43  درصد اتباع فرانسه، آلمان و بریتانیا نیروهای مسلح آمریکا را دارای نقش کلیدی در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم می دانند و فقط 13 درصد نظر خواهی شدگان نقش تعیین کننده اتحاد شوروی در پیروزی بر فاشیسم در جنگ جهانی دوم را قبول دارند.

این نظرسنجی از روز20 مارس تا 9 آوریل 2015 در بریتانیا، فرانسه و آلمان برگزار شد.

یادآور می شود که ارتش شوروی طبق ارزیابی های گوناگون تقریبا 50 درصد خاک اروپا بدون احتساب بخش اروپایی خاک خود را از نیروهای فاشیستی آزاد کرده و تلفات آن در مقایسه با متفقین به مراتب بیشتر بوده است. جمعیت 16 کشورمستقل اروپایی  که ارتش شوروی از شر نازی ها آزاد کرد، در مجموع بیش از 120 میلیون نفر بود. ارتش سرخ همچنین در آزادی سازی 6 کشور دیگر اروپایی نیز به همراه متفقین شرکت داشت.

 

 

مرتبط:

برگزاری جشن پیروزی بر فاشیست ها در نیویورک
نظامیان صربستانی برای شرکت در رژه پیروزی وارد مسکو شدند
جنگ دیدگان تاجیک در رژه پیروزی
پیروزی برای همه
سهم پشت جبهه در پیروزی
شرکت نظامیان هندی در رژه 70 ـ مین سالگرد پیروزی بر فاشیسم در مسکو
رژه پیروزی میدان سرخ
پیروزی کبیر
رژه ی پیروزی نهم ماه می چطور خواهد بود
خاطرات جنگ جهانی دوم از زبان ولادیمیر پوتین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک