20:52 20 ژوئیه 2018
عربستان دو مامور متعرض به جوانان زائر ایرانی را اعدام می کند

عربستان دو مامور متعرض به جوانان زائر ایرانی را اعدام می کند

© AP Photo / Khalid Mohammed
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

عربستان سعودی دو مامور خود را که جوانان زائر ایرانی را در فرودگاه جده مورد تعرض جنسی قرار دادند، به اشد مجازات (اعدام) می رساند.

به گزارش خبرگزاری"ایسنا"، وزارت امور خارجه عربستان سعودی (شعبه منطقه مکه مکرمه) در جدیدترین نامه‌ی رسمی‌اش به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده درباره‌ی تعرض دو مأمور سعودی به دو نوجوان عمره‌گزار ایرانی اعلام کرد که این دو مأمور به اشد مجازات خواهند رسید.

در بخشی از این نامه آمده است: « درخصوص تعرض دو تن پلیس فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز جده (سالن حجاج) به دو جوان عمره‌گزار ایرانی، این وزارتخانه اعلام می‌کند که دستگاه‌های ذی‌ربط این موضوع را به همراه متهمان به هیئت بازجویی و دادستانی به‌منظور تکمیل اقدامات لازم ارجاع داشته است.»

در ادامه این نامه تصریح شده است: « این وزارتخانه همچنین تأکید می‌کند که دستگاه‌های پادشاهی (عربستان) که مبنی بر شرع اسلام پایه‌گذاری شده‌اند، خود را مکلف به اعمال اشد مجازات نسبت به کسانی که محکوم شوند می‌داند و در این راستا کنسولگری ایران نسبت به حکم صادر در این خصوص مطلع خواهد شد. »

روز 28 مارس ماموران امنیتی عربستان دو زائر 14 و 15 ساله ایرانی را در فرودگاه جده مورد تعرض جنسی قرار دادند و این حادثه خشم عمومی را در ایران برانگیخت.

مرتبط:

نمایندگان مجلس ایران خواستار توقف اعزام زائران به حج عمره شدند
سعودالفیصل: مقصران تعرض به زائران ایرانی به اشد مجازات خواهند رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک