01:38 18 فوریه 2019
یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در جنوب فرانسه سقوط کرد

یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در جنوب فرانسه سقوط کرد

© REUTERS / Gustau Nacarino
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

مقام‌های فرانسوی می‌گویند یک فروند هواپیمای ایرباس A۳۲۰ در حد فاصل شهرهای دینی و بارسلونت در جنوب فرانسه سقوط کرده است.

رلین  — صدر اعظم آلمان آنجلا مرکل از سانحه ی شرکت هواپیمایی Germanwings شوکه شده است.  روز سه شنبه ، دولت فدرال در برلین اطلاع داد: مرکل دیدارهای خود را لغو کرده و خبرهای این حادثه را دنبال می کند. مرکل گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه ، فرانسوا اولاند و نخست وزیر اسپانیا ماریانو راخوی داشت. او ارتباط مستقیم با وزیر امور خارجه فرانک والتر اشتاینمایر و وزیر حمل و نقل الکساندر دوبریندت دارد. سفیر آلمان در فرانسه به محل سانحه در جنوب فرانسه رفته است.

 

برلین- پس از سقوط هواپیمای Airbus A320  شرکت هواپیمایی Germanwings  در فرانسه ، کارشناسان آلمانی قصد دارند در یافتن دلایل این سانحه حضور یابند. روز سه شنبه ، وزارت حمل و نقل فدرال اطلاع داد ، کارشناسان سازمان فدرال مربوط به تحقیق و بررسی سانحه ، در راه رسیدن به محل حادثه هستند.  وزیر حمل و نقل الکساندر دوبریندت می خواهد اوضاع در محل حادثه را بداند. بر اساس اطلاعات نماینده ی رسمی در برلین او تماس مستقیم و تنگاتنگی با همتای فرانسوی خود دارد. 

این هواپیما در اختیار شرکت هواپیمایی آلمانی ژرمن‌وینگز بود که از جمله شرکت‌هایی است که بلیط‌های ارزان قیمت می‌فروشد. سهام شرکت ژرمن‌وینگز متعلق به شرکت لوفت‌هانزاست.

این شرکت گفته است که این هواپیما ۱۴۴ مسافر ، دو خلبان و چهار خدمه پروازی داشته است.

گروه‌های امدادی عازم منطقه شده‌اند.

مقام‌های هوانوردی فرانسه گفته‌اند این هواپیما در نزدیکی شهر بارسلونت در ۱۰۰ کیلومتری شهر نیس سقوط کرده است. دفتر نخست‌وزیری فرانسه هم گفته است که این هواپیما در مئولان روول، روستایی دورافتاده در دامنه کوه‌های آلپ فرانسه سقوط کرده است.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است دسترسی به منطقه‌ای که این هواپیما سقوط کرده، بسیار دشوار است.

آقای اولاند احتمال داده است که هیچ یک از سرنشینان این هواپیما زنده نمانده باشند.

مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه گفته است وزیر کشور را به محل سقوط هواپیما فرستاده است.

ایرباس ۳۲۰ از بارسلون اسپانیا در حال پرواز به دوسلدورف در آلمان بود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابعش می‌گوید هواپیما در ساعت ۹:۴۷ به وقت گرینویچ پیام اضطراری صادر کرده است.

خبرنگار روزنامه دیلی میرر بریتانیا توییت کرده که اجساد قربانیان به ساختمانی در روستای سن لزالپ منتقل شده‌اند.

شرکت ایرباس در وب‌سایت خود نوشته که هر ۲.۵ ثانیه، یک فروند هواپیمای ایرباس A۳۲۰ این شرکت، یا در حال پرواز است یا در حال فرود. این نوع هواپیماها در بسیاری از خطوط هوایی دنیا به کار گرفته می‌شوند.

خبرنگار بی‌‌بی‌سی می‌گوید شرکت هواپیمایی ژرمن‌وینگز سابقه هیچ سانحه هوایی ندارد و متوسط عمر هواپیماهای این شرکت ۹ سال است اما هواپیمای سقوط کرده از ۲۴ سال پیش پرواز می‌کرد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک