17:25 25 اکتبر 2021
ویدیو کلوب

ولخرجی سعودی ها برای ترامپ (ویدئو)

ویدیو کلوب
دریافت لینک کوتاه
0 615

مدال طلای سعودی ها بر گردن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انداخته شد. از سوی دیگر سعودی‌ها با توافق با رییس جمهور آمریکا، به زودی طرح خرید ۱۱۰ میلیارد دلار سلاح از آمریکا را آغاز می نمایند و قصد دارند در طول ۱۰ سال تا ۳۵۰ میلیارد دلار نیز در این زمینه سرمایه گذاری نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در نخستین سفر خارجی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای انجام مذکرات همکاری به همراه دختر خود ایوانکا وارد عربستان شد. در زمان استقبال، دست دادن شاه سعودی و ایوانکا ترامپ دردسر ساز شد.

به گفته الجییر، وزیر امور خارجه عربستان در نشست های انجام شده تا کنون با مقامات آمریکایی، تفاهم نامه های تاریخی به امضا رسیده است. در واقع به عقیده ایشان توافقات امضا شده میان دو کشور در جریان این سفر را بی‌سابقه خواند.

این سفر با حاشیه های بسیاری همراه بوده است، از جمله هدیه مدال طلای شاه عربستان به دونالد ترامپ، و رقص شمشیر در حضور ترامپ که به طور گسترده ای در شبکه های اجتماعی پخش شده است.

شایان ذکر است، سعودی‌ها علاوه بر خرید سلاح از آمریکا،  به میزان ۴۵ میلیارد دلار نیز در بازارهای ایالات متحده سرمایه گذاری خواهند نمود.

همچنین در ویدئوی منتشر شده دیگری در سایت یوتوب، حرکت ترامپ پس از دریافت مدال طلا از سوی مقامات سعودی به عنوان تعظیم در برابر مقامات سعودی نام برده شده است. 

مرتبط:

هیجان دختر ترامپ بخاطر حضور در عربستان
بی احترامی دیپلماتیک به ترامپ در قطر
ترامپ نقش «دیوانه مفید» را برای روس ها بازی می کند
برخورد تند مجرى سى ان ان با كارشناس طرفدار ترامپ
سفر ترامپ به عربستان سعودی
برچسب:
آمریکا, عربستان سعودی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

ویدئوهای دیگر