10:18 23 اکتبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 32

واشنگتن دو هفته فرصت دارد تا خزانه داری آمریکا از اقدامات اضطراری خود فراتر رود تا از نقض تعهدات خود جلوگیری کند زیرا این کشور به سقف بدهی خود رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، از حزب جمهوری خواه خواسته است تا موافقت خود را با افزایش سقف بدهی این کشور قبل از نقض تعهدات مالی خود اعلام کند، زیرا خطرات ناشی از از دست دادن موقعیت بین المللی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره در حال افزایش است.

جو بایدن همچنین هشدار داد چنین نتیجه ای قابلیت اطمینان اوراق خزانه داری آمریکا را تضعیف می کند و به اقتصاد آمریکا آسیب می رساند.

این امر امنیت اوراق بهادار خزانه داری آمریکا را تضعیف می کند و وضعیت ذخیره دلار را به عنوان ارز جهانی که جهان به آن متکی است تهدید می کند، رتبه اعتباری آمریکا کاهش می یابد، نرخ بهره برای وام مسکن، وام خودرو، کارت های اعتباری، استقراض افزایش می یابد.

رئیس جمهور آمریکا موضع حزب جمهوری خواهان را "بی پروا و خطرناک" توصیف کرد و از آنها خواست "از راه دور بروند" و به دموکرات ها اجازه دهند سقف بدهی را افزایش دهند.
بایدن افزود که نمی تواند تضمین کند که ایالات متحده بدهی خود را نقض نمی کند و قول داد که این موضوع را با میچ مک کانل رهبر مجلس سنای جمهوریخواه، در میان بگذارد.
رئیس جمهور آمریکا، در همان روز گفت که دموکرات ها برای افزایش سقف بدهی به کمک جمهوریخواهان احتیاج ندارند.
جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده پیش بینی کرد که پیش فرض بدهی ۲۸.۴ تریلیون دلاری ممکن است در ۱۸ اکتبر، زمانی که خزانه داری از تمام اقدامات فوق العاده موجود فراتر رود، رخ دهد. برای جلوگیری از چنین فاجعه ای، قانونگذاران آمریکایی یا باید سقف بدهی را که تعیین می کند چقدر می تواند وام بدهد، افزایش دهند یا موقتاً آن را تعلیق کنند.
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک