08:51 28 اکتبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 03

دولت آمریکا تأیید کرده که بایدن خواستار گفتگو با مکرون شده است تا درباره وضعیت روابط بین واشنگتن و پاریس گفتگو کند.

به گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید تائید کرده است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، درخواست گفتگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود امانوئل مکرون را کرده است.

همانطور که نماینده عالی رتبه دولت واشنگتن در جلسه توجیهی روز دوشنبه گفت، طرف آمریکایی "مشتاقانه منتظر" گفتگوی تلفنی رهبران دو کشور است.

سخنگوی کاخ سفید گفت: این درست است که بایدن فرصتی خواست تا با رئیس جمهور مکرون در مورد مراحل بعدی صحبت کند و در مورد تعهد عمیق خود به اتحاد آمریکا و فرانسه صحبت کند، اتحادی که به امنیت، ثبات و رفاه جهان برای دهه ها کمک کرده است.

رئیس جمهور [ایالات متحده] می خواهد تمایل خود را برای همکاری نزدیک با فرانسه در اقیانوس هند و اقیانوس آرام و سراسر جهان اعلام کند.

وی در ادامه گفت: ما موقعیت فرانسه را درک می کنیم، ما دیدگاه های آنها را در مورد چگونگی این اتفاقات به اشتراک نمی گذاریم، اما موقعیت آنها را درک می کنیم. ما در روزهای آینده به تعامل با این موضوع ادامه خواهیم داد. ما منتظر تماس تلفنی رئیس جمهور بایدن هستیم و رئیس جمهور مکرون.

یک مقام دولتی بعداً افزود، که ایالات متحده امیدوار است بتواند در میان مشارکت امنیتی جدید "آئوکوس" بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا، راهی موثر برای ایجاد روابط بیشتر با فرانسه بیابد.

پس از آنکه دولت استرالیا قرارداد خود، با ارزش بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار، با شرکت فرانسوی "ناوال گروپ" برای ساخت زیردریایی را فسخ کرد و با امضای یک توافقنامه همکاری سه جانبه ایالات متحده، انگلیس و استرالیا قرارداد تازه ای را جایگزین قرارداد پیشین با فرانسه کرد، دولت فرانسه سفرای خود از استرالیا و آمریکا فراخواند و خشم خود را از فسخ این قرارداد ابراز کرد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک