09:29 22 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 852

معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در وین در نشست شورای حکام گفت واشنگتن آماده است تحریم‌های ناسازگار با برجام را رفع کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در وین در نشست شورای حکام تصریح کرد آمریکا آماده برداشتن «تحریم‌های ناسازگار با برجام» است.

در بیانیه «لوئیس بونو» در نشست شورای حکام آمده است: "یالات متحده با هماهنگی نزدیک با متحدان و شریکانش به دنبال تضمین بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک از طریق دیپلماسی است. این توافق، یکی از دستاوردهای کلیدی دیپلماسی چندجانبه و ابزاری حیاتی برای مرتفع کردن نگرانی‌های دیرپای جامعه بین‌المللی از برنامه هسته‌ای ایران است."

در ادامه این بیانیه آمده است: "خانم‌ها، آقایان، ما این اهداف را با حسن نیت دنبال می‌کنیم و روشن کرده‌ایم که آماده رفع تمامی تحریم‌های ناسازگار با برجام در صورت پایبندی ایران به تمامی تعهداتش در این توافق هستیم."

او تأکید کرد: "ما از ایران می‌خواهیم بدون تأخیر به مذاکرات برگردد و از انجام اقدامات تنش‌آمیزی که تنها ادامه کارمان را دشوارتر می‌کند خودداری کند. ایران باید با فوریت بیشتری به سمت برجام حرکت کند نه اینکه از آن دور شود."

مرتبط:

توافق ایران و آژانس راهی بسوی احیای برجام خواهد بود؟
بلینکن: به نقطه ای نزدیک هستیم که بازگشت به برجام، منفعتی ندارد
ریابکوف: مسکو تنها پس از احیای برجام، امکان گفتگو در خصوص برنامه موشک بالستیک ایران را مجاز می داند
گفتگوی رئیس شورای اروپا با رئیسی در خصوص از سرگیری مذاکرات درباره برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک