21:21 21 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 123

با آماده شدن بودجه سال 2023 ، تحلیلگران نیروی هوایی آمریکا در حال مطالعه ناوگان هواپیماهای تاکتیکی هستند. گزارش آنها بر روی یک هواپیمای تاکتیکی متمرکز است که توسعه آن می تواند منجر به کاهش سفارش بمب افکن های چند منظوره F-35A شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پورتال "دفنس نیوز"، در حال حاضر،  جنگنده های هوانوردی تاکتیکی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا بر هفت سکوی استوار است، اما رئیس ستاد نیروی هوایی دستور داده است که تعداد آنها تا سال 2030 به چهار مورد کاهش یابد.


در نتیجه، جنگنده های نسل ششم که تحت برنامه تسلط هوایی نسل بعدی ساخته شده اند باید به یک جنگنده برتری هوایی امیدوار کننده تبدیل شوند. طراحی امیدوار کننده جایگزین F-22 خواهد شد. F-35A چند منظوره به عنوان یک سکوی هوایی چند منظوره باقی خواهد ماند و اکثر تغییرات F-15 با F-15EX Advanced Eagle جدید جایگزین می شود.
در این مقاله امه است که نیروی هوایی ایالات متحده قصد دارد تغییرات مدرن جنگنده سبک F-16 را حفظ کند یا هواپیمای سبک جدیدی را جایگزین آنها کند. این دستور، با طرح اولیه آژانس که دستور خرید F-35 به عنوان جایگزین F-16 را صادر کرده بود، مغایرت دارد. نویسندگان این مقاله خاطرنشان می کنند که در صورت توسعه اصلاح جدید F-16 یا ایجاد هواپیمای جدید، خرید F-35 کمتر خوهد شد.
مقامات نیروی هوایی آمریکا خاطرنشان می کنند که طرح اولیه برای خرید 1763 واحد F-35A بدون تغییر باقی مانده است. در عین حال، تحقیقات در حال انجام ممکن است تا گزینه های جایگزینی برای پیکربندی ناوگان نیروی هوایی ارائه دهند.
پیشتر در کنگره آمریکا پیشنهادی برای کاهش هزینه های دفاعی در سال مالی 2022 ارائه شد. آدام اسمیت، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا، از تعدیل قیمت هواپیماهای F-35 خریداری شده و هزینه نگهداری آنها خبر داد.
 
 

مرتبط:

"نقطه عطف" برای جنگنده های اف 35 درآمریکا معلوم شد
آمریکا برای رقابت با روسیه به فکر بهبود موتورهای جنگنده های اف 35
تصویر هواپیمای آمریکایی پس از برخورد با جنگنده اف-35 منتشر شد+عکس و ویدیو
آمریکا تولید انبوه اف-35 را برای مدت نامعلومی به تعویق انداخت
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک