23:42 18 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 53

رئیس‌ جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در سخنانی گفت که بایدن تمام مواضع خود را در افغانستان واگذار کرد و در مقابل طالبان زانو زده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا در جمع هواداران خود در آلاباما گفت: جو بایدن تمام مواضع خود را در افغانستان تسلیم کرد و مقابل طالبان زانو زد.

ترامپ خاطرنشان کرد که با عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در دوحه، سروکار داشت.

وی گفت: من گفتم عبدل، اگر اتفاقی رخ دهد، برای تو ترور ترتیب می‌دهیم، وحشتناک خواهد بود. به آمریکایی ها حمله نکنید و هرگز به فکر تهدید کشور ما نباشید و شما به جنگ داخلی خود ادامه خواهید داد. کاری از دست من ساخته نیست. آنها صدها سال جنگیدند و ادامه خواهند داد. آنها جنگجویان خوبی هستند، اما من رابطه خوبی با آنها داشتم.

از برقراری تماس‌های ترامپ با ملاعبدالغنی برادر در اوایل ماه مارچ سال 2020 گزارش شده بود.

ترامپ افزود: در جریان مذاکرات به آنها گفتم، بریم سر اصل مطلب. شرایطی برای توافق وجود دارد. آنها با دو مورد اول مخالفت کردند، ما به آنها فشار آوردیم و بعد آنها شرایط را پذیرفتند. آنها (طالبان) دو شرط داشتند که ما آماده بودیم پذیرش آنها بودیم.

به عقیده ترامپ، شکست در انتخابات مانع از این توافق شد.

وی گفت:  ما یک انتخابات جعلی داشتیم، یک رئیس‌جمهور جدید. با روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید، زانو زد و گفت: بیاید هر چه داریم را بگیرید. شرم‌آور، و تحقیر آمیز ترین چیزی که تا به حال دیده ایم.

به گفته وی، جهان از ایالات متحده ناامید شده است.

ترامپ اضافه کرد: همه به ما نگاه می‌کنند و می‌گوید که چه بلایی با این سرعت به سر آمریکا آمد؟ آنها نمی‌توانند باور کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک