12:51 22 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 09

پنتاگون برای رقابت با روسیه قصد دارد موتور های کارآمد تری برای جنگنده های اف-35 تولید کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا ایجاد گزینه هایی برای موتور کارآمدتر و قدرتمندتر F135 از جنگنده های نسل پنجم F-35 Lightning II را در نظر گرفته است.

براساس این گزارش، نوسازی برنامه ریزی شده این جنگنده با مجموعه ای از سلاح های جدید، فناوری محاسبات و نرم افزار به دلیل پیشرفت جنگنده های روسی و چینی و سیستم های دفاع هوایی است.

پیش بینی می شود پیشرانه های جدید، برد جنگنده را 11 درصد و نیروی محرکه توسعه یافته را 10 درصد افزایش دهند. کل صرفه جویی از معرفی F135 به روز شده 40 میلیارد دلار برآورد شده است.

منبع این خبر اشاره می کند که ممکن است به جای F135، موتور کاملاً جدیدی در ایالات متحده ساخته شود.

در ماه جولای، The Drive گزارش داد که موتورهای F-35 Lightning II در سراسر جهان به سرعت در حال خراب شدن هستند. دلیل این امر سایش سریع پوشش محافظ حرارتی پره های روتور F135 بود.

در ماه آپریل، Defense News با استناد به بیانیه متیو برومبرگ، رئیس موتورهای نظامی پرات و ویتنی گزارش داد که حذف ترکیه از برنامه F-35 Lightning II هزینه موتور F135 جنگنده ها را تا سه درصد افزایش می دهد.

اسماعیل دمیر، مسئول دبیرخانه صنایع دفاعی ترکیه در جولای 2020 گفت: هزینه های برنامه F-35 Lightning II، پس از حذف پیمانکاران ترک از آن، 600 میلیون دلار افزایش می یابد و علاوه بر این منجر به افزایش قیمت هر یک از این جنگنده ها به میزان 7-9 میلیون دلار می شود.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک