03:07 20 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 30

محموله ۳۷۰۰ کیلوگرمی شامل سیب، گوجه فرنگی و کیوی تازه، همراه پیتزا و پنیری مخصوص برای ۷ خدمه ایستگاه فضایی به فضا ارسال شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندپندنت، شرکت نورتروپ گرومن جدیدترین محموله ذخایر از جمله پیتزا را برای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی به فضا ارسال کرد.

روز گذشته کپسول سیگنوس این شرکت همراه یک موشک آنتارس از مقر والوپس ناسا در ایالت ویرجینیا به فضا پرتاب شد و پیش بینی می‌ شود روز پنجشنبه به مقصد خود برسد. این محموله ۳۷۰۰ کیلوگرمی شامل سیب، گوجه فرنگی و کیوی تازه، همراه پیتزا و پنیری مخصوص برای ۷ خدمه ایستگاه فضایی است.

در این محموله علاوه بر مواد غذایی تجهیزات مختلف از جمله مواد شبیه سازی گرد و غبار ماه (برای ساخت اجسامی با پرینتر ۳ بعدی در فضا)، قالب اسلایم برای یک آزمایش آموزشی فرانسوی به نام "بلاب" و یک دستگاه ردیابی نور مادون قرمز (به عنوان نمونه اولیه تجهیزاتی که در ماهواره‌ های ردیابی آتی به کار می‌ رود) به فضا ارسال شده‌ اند.

این شانزدهمین مأموریت تأمین ذخایر است که شرکت نورتروپ گرومن برای ناسا انجام می‌دهد و همچنین بزرگترین محموله‌ ای است که این شرکت به فضا برده است.

البته چند هفته دیگر اسپیس ایکس نیز محموله‌ ای برای ناسا به فضا می‌برد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک