13:10 26 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 295

وزارت خارجه آمریکا گزارش های مربوط به حمله ایران به نفت کش ژاپنی در اقیانوس هند را تایید نکرد.

به گزارش اسپوتنیک، جالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا نتوانست گزارش رسانه ها مبنی بر مسئولیت حمله ایران به نفتکش ژاپنی در شمال اقیانوس هند را تایید کند.

پورتر گفت: ما از نزدیک اوضاع را زیر نظر داریم و با شرکای بین المللی خود همکاری می کنیم تا همه حقایق را مشخص کنیم. در حال حاضر من دیگر چیزی برای ارائه به شما ندارم.

این اعلامیه در پاسخ به درخواست یک روزنامه نگار برای اظهارنظر در مورد تلویزیون عربی زبان العالم ایران است که با استناد به منابع ناشناس ادعا کرد که حمله به این کشتی در پاسخ به حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی الدعبه در سوریه بوده است.

این منبع اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل در شب 22 ژوئیه به منطقه القصیر در استان حمص در غرب سوریه دو "نیروی مقاومت" کشته و انبارهای سلاح و مهمات حزب الله منهدم شده است.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل به نوبه خود به دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس درباره ضرورت واکنش شدید به این حادثه که منجر به کشته شدن یک خدمه - شهروند بریتانیایی شد، تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که ایران نه تنها مشکل اسرائیل است، بلکه صادر کننده تروریسم، ویرانی و بی ثباتی است که به همه ما آسیب می رساند. جهان نباید در مقابل تروریسم ایران که به آزادی کشتیرانی نیز لطمه می زند، سکوت کند.

پیشتر گزارش شده بود که نفتکش "مرسر استریت" که بدون محموله از دارالسلام به فجیره می رفت، در شمال اقیانوس هند مورد حمله قرار گرفت که منجر به کشته شدن دو خدمه این نفتکش (یک شهروند انگلیس و یک شهروند رومانی) شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک