18:37 21 ژوئن 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 1626

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا قصد دارد در آینده ناوگان هواپیماهای F-15EX Eagle II ،F-16 Fighting Falcon و F-35 Lightning II و همچنین Next-Generation Air Dominance (NGAD) را توسعه دهد اما ممکن است از جنگنده های دیگر از جمله جنگنده نسل پنجم F-22 Raptor خلاص شود.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را نشریه  The Drive اعلام کرده است.

سوخو 57 دشمن مرگبار اف 22
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

این نشریه با اشاره به اظهارات چارلز براون جونیور، رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده خاطرنشان می کند که قرار است هواپیمای تهاجمی A-10 Thunderbolt II برای مدتی باقی گذاشته  شود.

سخنگوی پنتاگون افزود: F-22 Raptor هنوز در حال مدرن سازی است و انتظار نمی رود این هواپیما در آینده نزدیک از رده خارج شود.  ضمناً این نشریه احتمال می دهد طبق ایده جایگزینی F-22 Raptor جنگنده نسل ششم NGAD اجرای وظایفی را که در حال حاضر به اولین جنگنده نسل پنجم جهان محول شده، بر عهده بگیرد. Drive به این واقعیت جلب توجه می کند که ممکن است هواپیمای جدید از کاستی های هواپیمای قدیمی عاری باشد.

در سپتامبر سال گذشته، ویل روپر که به عنوان دستیار خرید در وزیر نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کرد، اعلام کرد پنتاگون، در شرایط  پنهان کاری  در چارچوب برنامه NGAD ، نمونه اولیه هواپیمای X را طراحی ، ساخته و حداقل یک بار به آسمان بلند کرده است. منظور از هواپیمای X هواپیمای بدون سرنشین یا سرنشین دار نسل جدید از جمله جنگنده نسل ششم است.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک