00:38 24 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 03

روسای جمهور ایالات متحده معمولاً طی چند هفته پس از روی کار آمدن برای نمایندگان سخنرانی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه هیل، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، روز سه شنبه از جو بایدن رئیس جمهور آمریكا، دعوت كرد تا در تاریخ ۲۸ آوریل در مقابل هر دو مجلس قانون گذار آمریكا سخنرانی كند.

پلوسی در نامه ای به رئیس دولت گفت: من می نویسم تا شما را به سخنرانی در نشست مشترک كنگره در روز چهارشنبه ۲۸ آوریل دعوت كنم، تا دیدگاه خود را برای حل مشكلات و [تحقق] فرصت های این لحظه تاریخی به اشتراک بگذارید. متن این سند توسط سرویس مطبوعاتی سخنران پخش شد.

بعداً سخنگوی کاخ سفید تایید کرد، که بایدن دعوت رئیس مجلس نمایندگان را پذیرفته است، سرویس مطبوعاتی کاخ سفید به نقل از این مقام رسمی گفت: رئیس جمهور دعوت <...> را برای سخنرانی در یک نشست مشترک کنگره در ۲۸ آوریل، در آستانه صدمین روز تصدی خود به عنوان [رئیس دولت] پذیرفت.

این اولین سخنرانی بایدن در کنگره در زمان ریاست جمهوری وی است که از ۲۰ ژانویه آغاز شد. همانطور که روزنامه هیل اشاره کرد معمولاً روسای جمهور ایالات متحده در عرض چند هفته پس از روی کار آمدن رئیس جمهور سخنرانی هایی را برای قانون گذاران انجام می دهند، اما با توجه به شرایط همه گیر کرونا، بایدن هنوز چنین کاری نکرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک