00:37 24 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 19

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به کنگره اطلاع داده قرارداد تسلیحاتی امضا شده با امارات را که شامل فروش بیش از ۲۳ میلیارد دلار تجهیزات نظامی است به اجرا در می آورد.

به گزارش اسپوتنیک، رویترز روز سه شنبه با انتشار گزارشی اختصاصی به نقل از دو تن از دستیاران کنگره آمریکا اعلام کرد که دولت جو بایدن معامله تسلیحاتی امارات را پس از آن که اخیرا تعلیق کرد، اجرایی خواهد کرد.

منابع مذکور اعلام کردند که دولت بایدن رسما به کنگره در خصوص این قراداد که شامل هواپیماهای پیشرفته F-35، هواپیماهای بدون سرنشین مسلح و سایر تجهیزات است، تاکید کرده است.

همچنین رویترز به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده گزارش داد دولت بایدن قصد دارد به اجرای این معامله ادامه دهد حتی در عین این که ما در حال بررسی جزئیات و مشورت با مقامات امارات درباره استفاده از این تسلیحات هستیم.

تاریخ تخمین زده شده برای فروش سلاح به امارات متحده عربی برای بعد از سال ۲۰۲۵ تعیین شده است.

دولت بایدن پیشتر توافق نامه ‌های تسلیحاتی مورد تایید دونالد ترامپ رئیس جمهور سلف خود را برای بررسی به حالت تعلیق درآورده بود.

این قرارداد درحالی اجرا می‌ شود که برخی از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از امارات متحده بابت مشارکت در جنگ یمن که یکی از بدترین فاجعه‌ های بشردوستانه در جهان است انتقاد کرده و ابراز نگرانی کرده‌ اند که با این توافق تسلیحاتی، تضمین ‌های ایالات متحده مبنی بر حفظ "برتری" اسرائیل در منطقه نقض می شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک