00:27 24 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 67

آمریکا بیش از نیم قرن است که موشک های بالستیک قاره پیمای منسوخ شده دارد.

آمریکا بیش از نیم قرن است که موشک های بالستیک قاره پیمای منسوخ شده دارد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه "نشنال اینترست" در مقاله ای به قلم متخصص پیتر هوسی در این باره می نویسد.

نویسنده مقاله از حامیان برنامه افزایش عمر مفید موشک های بالستیک Minuteman III انتقاد کرد و به لزوم اجرای پروژه ایجاد موشک های بازدارنده استراتژیک هسته ای جدید (GBSD) اشاره کرد. به گفته وی، موشک های Minuteman III قبلاً در اواخر دهه 90 و اوایل سال 2000 در امریکا دو بار ارتقا یافته اند تا عمر مفید آنها را تا سال 2030 افزایش دهند. این متخصص گفت: "متأسفانه دیگر نمی توان عمر موشک های Minuteman III را افزایش داد."

کل سیستم این موشک ها باید بهبود یابد: زیرساخت، فرماندهی و کنترل و پایگاه صنعتی موشک های مینیتومن باید عوض شود.

پیش از این، معاون ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، ژنرال جان هایتن توضیح داد که موشک های شصت ساله قدیمی امریکا طی ده سال دیگر از هم می پاشد. این ایده توسط رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده آمریکا، دریادار چارلز ریچارد منتشر شده است. در این مقاله آمده است: هر دو آنها تأكید كردند كه اگر ارتش آمریكا مدرن نشود ، سیستم كنونی موشک های Minuteman III کاملا زنگ خواهد زد.

پیش از این در خبرها آمده بود که بنا به استناد به سندی از سازمان پدافند موشکی ایالات متحده، آمریکا قصد دارد به دلیل ظهور سلاح های مافوق صوت در روسیه، نرم افزار دفاع ضد موشکی خود را مدرنیزه کند.

ارتش آمریكا در مورد لزوم تسریع در این روند به دلیل تحولات جدید رقیبان توافق دارند زیرا هر مرحله از معرفی اجزای جدید از 24 تا 36 ماه به طول می انجامد.

 

 

 

مرتبط:

آزمایش جدیدترین موشک هایپرسونیک آمریکا شکست خورد
نیروی هوایی آمریکا 400 موشک رادارگریز "قادر به رسیدن به سیبری" دریافت می کند
رونمایی از روش آمریکا برای انهدام موشک های کروز روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک