11:35 31 ژوئیه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 510

سفیر آمریکا در عراق چهار اولویت دولت جدید واشنگتن در عراق را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، متیو تولر، سفیر آمریکا در عراق در جریان یک کنفرانس ویدئویی گفت: اهداف استراتژیک آمریکا علی رغم تغییر دولت‌های پیاپی در کاخ سفید به قوت خود باقی هستند اما از نقطه‌نظر عملی باید گفت که یکی از ثمره های این سیستم آمریکا این است که هر چهار یا هشت سال یک دولت جدید روی کار می آید که با دیدی متفاوت نسبت به دولت قبلی چالش ها را بررسی می کند.

وی افزود: این دید و نگاه جدید نظرات جدیدی را برای برخی از چالش هایی که با آنها مواجه هستیم، به همراه دارد اما بدون شک استمرار وجود خواهد داشت چرا که منافع آمریکا در این کشور مهم تغییر نخواهد کرد.

تولر تصریح کرد: شکست داعش همچنان یکی از اولویت های هیات امنیتی آمریکا در عراق است و علی رغم ضررهای مادی این گروه، حضور نیروهای آمریکایی در عراق به دعوت دولت بغداد صورت گرفته تا یک ماموریت محدود انجام دهند که بر ارائه کمک و مشورت به نیروهای مقابله با تروریسم عراقی متمرکز است.

این سفیر آمریکایی تاکید کرد: ادامه حفظ این حضور مادامی که لازم باشد به دولت عراق در جلوگیری از بازگشت داعش و تروریست ها برای تهدید کردن مردم عراق و تهدید کردن امنیت منطقه کمک می کند.

مرتبط:

یک کاروان ائتلاف آمریکایی در جنوب عراق هدف حمله قرار گرفت
انفجار در مسیر ائتلاف بین ‌المللی در عراق
حمله به کاروان لجستیکی آمریکا در عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک