18:21 05 اوت 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 03

ترامپ تمایل خود را برای کاندیداتوری مرگان مرکل در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کرد و خواهان رقابت با وی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا تمایل خود را برای شرکت در انتخابات بعدی ریاست جمهوری مگان مارکل اعلام کرد.

از ترامپ در مورد برخوردش با شایعات در مورد احتمال معرفی نام مگان مارکل برای ریاست جمهوری ایالات متحده سوال شد. در پاسخ، وی ابراز امیدواری کرد که این اتفاق واقعاً رخ دهد. ترامپ گفت: "اگر این اتفاق بیفتد، من نیز حتی تمایل بیشتری به نامزدی خواهم داشت." در عین حال رئیس جمهور سابق امریکا تأکید کرد که او "طرفدار" مگان مارکل نیست و از نظر او ملکه الیزابت دوم "یک فرد فوق العاده" بود.

در عین حال، ترامپ تأکید کرد که تصمیم نهایی در مورد احتمال حضور در انتخابات ریاست جمهوری را بعداً اتخاذ می کند.

گفتنی است، ترامپ تمایل خود را برای کاندیدا شدن در انتخابات 2024 اعلام نمود. در تاریخ 6 ژانویه، طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، پس از تجمع در واشنگتن به کاخ کنگره حمله کردند و کار کنگره برای چند ساعت قطع شد. در نتیجه شورش ها، یک تظاهرکننده و یک پلیس کشته شدند و سه نفر دیگر نیز به علت غیر مرتبط با خشونت جان خود را از دست دادند. پس از آنکه مقامات انتظامی آشوبگران را از ساختمان کنگره خارج کردند، نمایندگان کنگره پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کردند. مجلس نمایندگان ترامپ را به اتهام تحریک شورش استیضاح کرد، اما سنا ترامپ را تبرئه کرد.

 

مرتبط:

ترامپ، مرکل و می را تحقیر کرد
فشار ترامپ بر مرکل
رفتار زشت ترامپ با مرکل
درخواست ترامپ از مرکل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک