13:03 13 ژوئن 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
1510

مشاور رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال آماده سازی پاسخ به حملات هکرهای روس است.

به گزارش اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با شبکه تلویزونی "سی بی اس" اظهار داشت: واشنگتن رسما به حمله گسترده هکرهای روس به نهادهای فدرال آمریکا که در دسامبر سال گذشته رخ داده  را تنها با تحریم به مسکو پاسخ نخواهد داد.

به گفته وی پاسخ آمریکا شامل مجموعه‌ی از اقدامات مختلف خواهد بود، در بزودی در چند هفته یا چند ماه آینده داده می‌شود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: افسران اطلاعاتی آمریکا اکنون در حال تعیین میزان خسارت و شناسایی افراد درگیر در حملات سایبری هستند. به گفته وی، آماده سازی پاسخ هفته ها به طول می انجامد. سالیوان گفت: مقامات ایالات متحده در این زمینه فعالیت می کنند.

پیش از این معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: واشنگتن بر این باور است که احتمالاً شخصی با "نژاد روس" در پشت حمله هکری SolarWinds بوده است.

وی گفت: سرویس های اطلاعاتی در حال شناسایی این موضوع است که چه کسی مسئول این حملات بوده است. تا زمانی که این مرحله به پایان برسد، من از جمله ای استفاده می کنم که قبلاً از آن استفاده کردیم: به نظر می رسد یک فرد فعال با نژاد روس، مسئول آن است.

وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای این اتهامات را تلاش بی‌اساس دیگری از سوی رسانه‌های آمریکایی برای متهم کردن این کشور به اجرای عملیات هکری علیه نهاد‌های دولتی آمریکا توصیف کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک