11:32 09 مارس 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 50

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که گزارش جامع سازمان اطلاعات آمریکا درباره پرونده قتل جمال خاشقجی به زودی به کنگره این کشور ارائه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه خود در کاخ سفید اعلام کرد که گزارش جامع سازمان اطلاعات آمریکا درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی به زودی به کنگره این کشور ارائه خواهد شد.

یساکی با تاکید بر اینکه پرونده قتل خاشقجی جرم بسیار وحشتناکی است، گفت: گزارش نامحرمانه مذکور را با شفافیت کامل به کنگره ارائه خواهیم داد. این، یک قانون است و ما نیز پیگیر آن هستیم.

وی همچنین درباره حقوق بشر خطاب به عربستان سعودی اظهار داشت: از سوی دیگر امیدواریم عربستان سعودی به کارنامه خود درباره حقوق بشر از جمله زندانی‌های سیاسی بهبود بخشد.

گفتنی است که جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست دوم ماه اکتبر 2018 به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

ریاض در 20 اکتبر همان سال قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تایید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر در داخل کنسولگری "فوت" کرده و 18 شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند.

مرتبط:

احکام دادگاه سعودی، شوخی دیگری با خاشقچی؟
حکم نهایی متهمین پرونده خاشقچی صادر شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک