05:39 26 اکتبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 40

پلیس آمریکا از کشف یک خودروی حامل بمب و سلاح در روز وقوع ناآرامی‌ها در کاخ کنگره این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کانال تلویزیونی "ان‌بی‌سی-2" به نقل از دادستانی آمریکا از کشف یک دستگاه وانت با 11 نوع وسیله منفجره و سلاح گرم در نزدیکی کاخ کنگره و بازداشت صاحب این خودرو خبر داد.

این خودرو متعلق به لونی لروی کوفمن 70 ساله بوده که در نزدیکی باشگاه ملی جمهوری خواهان در نزدیکی ساختمان کنگره قرار داشته است. در این خودرو علاوه بر بمب‌های دست ساز، یک اسلحه تهاجمی ام4 و یک کلت با خشاب نیز کشف شده است. فرد بازداشت شده و به نگهداری اسلحه گرم ثبت نشده و حمل بدون مجوز سلاح متهم گردید.

پیشتر نیز گزارش شده بود، در روز حمله به کنگره دو بمب در نزدیکی مقر‌های کمیته ملی دموکرات‌ها و کمیته ملی جمهوریخواهان کشف شده و تحقیقات برای یافتن مظنونین همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه، طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، که در واشنگتن برای نشان دادن حمایت خود گرد هم آمده بودند، به ساختمان کنگره حمله کردند و جلسه‌ای را که در آن قرار بود نتایج انتخابات گذشته تأیید شود، قطع کردند. پلیس و نیروهای ویژه در نهایت ساختمان کاپیتول را از دست معترضان طرفدار ترامپ آزاد کرده و نمایندگان کنگره توانستند روند تأیید بایدن را به عنوان رئیس دولت منتخب ادامه داده و با موفقیت به پایان برسانند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک