22:12 17 آوریل 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 104

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا پیش نویس استیضاح دونالد ترامپ را آماده و به صورت آنلاین منتشر کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CNN، دموکرات ها در کنگره آمریکا پیش نویس سند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا را به صورت آنلاین منتشر کردند.

بنا بر این سند ، دلیل برکناری رئیس دولت از قدرت "تحریک برای شورش" نامیده شده است.

معترضین و طرفداران دونالد ترامپ در ساختمان کنگره در واشنگتن
© REUTERS / Stephanie Keith

در 7 ژانویه ، نمایندگان دموکرات کنگره پیشنهادی را برای استیضاح رهبر فعلی ایالات متحده آماده و منتشر کردند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان نیز گفت که دونالد ترامپ باید فوراً از قدرت برکنار شود. به گفته وی، رهبر کشور "اقدامات خرابکارانه" انجام داده و باید مطابق با بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده در مورد عدم توانایی رئیس جمهور در انجام وظایف خود برکنار شود.

همچنین رویترز گزارش داد که اکثر آمریکایی ها تمایل دارند که رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، دونالد ترامپ زودتر پست خود را ترک کند. این گزارش توسط رویترز با اشاره به بررسی انجام شده توسط شرکت تحلیلی Ipsos گزارش شده است.

بر اساس این مطالعه، 14 درصد از ساکنان ایالات متحده موافق حذف ترامپ از طریق مراحل استیضاح هستند. 30 درصد آمریکایی ها از گزینه برکناری رئیس دولت مطابق با بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی آمریکا درباره عدم توانایی رئیس جمهور در انجام وظایف خود حمایت کردند. 13 درصد از نظرسنجی ها معتقدند ترامپ باید داوطلبانه سمت خود را ترک کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک