06:08 12 آوریل 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 1412

کاخ سفید، مسئول پیام‌های فارسی این وزارت خارجه آمریکا در شبکه‌های اجتماعی را به دلیل انتشار پیامی علیه ترامپ اخراج کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، کاخ سفید روز پنجشنبه "گابریل نورونها" مسئول پیام‌های فارسی وزارت خارجه آمریکا در شبکه‌های اجتماعی را اخراج کرد.

دلیل اخراج "نورونها" اقدام وی در انتشار پیامی در توییتر در انتقاد از اقدام ترامپ در تشویق به حمله به کنگره بوده است.

نورونها در این پیام توییتری نوشته بود: رئیس جمهور ترامپ اوباش شورشی را که امروز به کنگره حمله کردند را تحریک کرد. وی همچنان از هر فرصتی برای مانع‌تراشی در انتقال مسالمت‌آمیزقدرت استفاده می‌کند. این اقدامات دموکراسی و جمهوری ما را تهدید می‌کند. ترامپ کاملا برای ماندن در قدرت نامناسب بوده و باید برود.

چهارشنبه شب بود که همزمان با برگزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات ۴ نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه شب در نشستی خبری از «مایک پنس» معاون ترامپ درخواست کرد با استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا برکناری رئیس جمهور آمریکا را میسر کند.

طبق متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا، درصورت عدم کفایت، ناتوانی یا مرگ رئیس جمهور آمریکا، اکثریت کابینه می‌توانند به انتصاب معاون وی به عنوان رئیس جمهور رأی دهند.

مرتبط:

دونالد ترامپ بالاخره حمله به کاخ کنگره آمریکا را محکوم کرد
اعلام تعداد افراد دستگیری شده در هجوم به کنگره آمریکا
رهبر ایران: این وضع انتخابات و دموکراسی آمریکا است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک