08:30 14 ژوئن 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 115

بنابر اعلام مدیر اجرایی فیس‌بوک حساب‌های دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی و اینستاگرام تا زمان انتقال قدرت به جو بایدن مسدود خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک، مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک اعلام داشت که حساب‌های دونالد ترامپ در فیس‌بوک و اینستاگرام حداقل برای دو هفته مسدود خواهد ماند.

زاکربرگ در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: ما معتقدیم که در این برهه اجازه دادن به رئیس جمهوری برای استفاده از خدمات ما ریسک‌های بسیار زیادی دارد. بنابراین، ما ممنوعیت فعالیت حساب های فیسبوک و اینستاگرام وی را به مدت نامحدود و دستکم به مدت ۲ هفته تمدید می‌کنیم تا انتقال مسالمت آمیز قدرت تکمیل شود.

مدیر اجرایی فیسبوک همچنین تأکید کرد که استفاده از رسانه های اجتماعی برای "تحریک شورش علیه یک دولت منتخب دموکراتیک" را غیر قابل قبول می‌داند.

روز چهارشنبه، طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، که در واشنگتن برای نشان دادن حمایت خود گرد هم آمده بودند، به ساختمان کنگره حمله کردند و جلسه‌ای را که در آن قرار بود نتایج انتخابات گذشته تأیید شود، قطع کردند. مجریان قانون از گاز اشک آور و نارنجک‌های بی حس کننده علیه افرادی که وارد ساختمان کنگره شده بودند، استفاده کردند. به گفته پلیس واشنگتن، در این تظاهرات چهار نفر کشته شدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک