04:51 27 ژانویه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 24

جمعی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از خواسته جو بایدن برای بازگشت بدون قید و شرط به توافق هسته ای با ایران حمایت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ۱۵۰ عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نامه ای را امضا کردند که در آن از خواسته جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته ای بدون هر گونه پیش شرط، بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش در توافق و مذاکرات بعدی حمایت کرده اند.

بنابر بر گزارش روزنامه اورشلیم، این تعداد امضا برای رد کردن هرگونه اقدام کنگره برای جلوگیری از بازگشت دولت بایدن به توافق هسته ای کافی است.

این روزنامه در ادامه نوشت که اقدام این نمایندگان در تضاد با خواسته آیپک، دیگر انجمن های حامی اسرائیل و همچنین تلاش های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است.

این گروه ها دست کم خواهان مذاکره مجدد بر سر مفاد توافق هسته ای پیش از بازگشت جو بایدن به این توافق هستند.

در نامه این نمایندگان آمده است: ما قویاَ درخواست شما از ایران برای بازگشت به پیروی کامل از توافق هسته‌ای، پیوستن مجدد آمریکا به این توافق و مذاکرات بعدی را تایید می‌کنیم.

هدف از ارسال این نامه دادن اطمینان به جو بایدن مبنی بر این عنوان شده است که او می تواند بدون ترس از هر گونه عواقبی به توافق هسته ای با ایران بازگردد.

مرتبط:

آمادگی ایران برای بازگشت کامل به برجام درصورت تغییر سیاست آمریکا
وزارت خارجه روسیه: آمریکا باید بدون پیش شرط به برجام بازگردد
اروپا بدون پیش‌شرط به برجام برمی گردد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک