آمریکا
دریافت لینک کوتاه
229

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل طی سخنانی، تحریم‌ها علیه ایران را کارساز خواند و گفت که بازگشت به برجام زیان‌بار خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل حین حضور در نخستین همایش بین‌المللی "دیپلو تک"، مدعی شد که بازگشت به توافق هسته‌ای برجام فاجعه بار خواهد بود.

وی با اشاره به واگذاری کاخ سفید به جو بایدن دموکرات، مدعی شد: اینکه به عقب برگردیم و از ابتدا شروع کنیم، فاجعه‌بار است.

هیلی در ادامه افزود: تحریم‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا علیه ایران، آنها را به زانو درآورده است. کاری که باید انجام دهیم این است که بگذاریم ایرانی‌ها به میز مذاکره برگردند تا پیش از آنکه اقدام جدیدی اتخاذ کنیم، مجبورشان کنیم قصد و نیت خود را اثبات کنند.

در این همایش، "دنی دانون" نماینده سابق اسرائیل در سازمان ملل نیز حضور داشت. وی در تائید ادعاهای بی‌اساس هیلی مدعی شد: در مسئله ایران هسته‌ای، اسرائیل نمی‌تواند مرتکب هیچ اشتباهی شود.

این در حالی است که هیلی با انتشار یادداشتی در واشنگتن پست، از بایدن خواسته تا سه حوزه اصلی سیاست خارجی ترامپ مبنی بر اعمال فشار بر چین، اعمال فشار بر دولت‌های سوسیالیستی آمریکای لاتین و در نهایت روند عادی‌سازی رابطه اعراب و اسرائیل را حفظ کند.

مرتبط:

وزارت خارجه روسیه: اعضای برجام خواهان بازگشت به اجرای کامل آن هستند
آمادگی ایران برای بازگشت کامل به برجام درصورت تغییر سیاست آمریکا
چین: دولت جدیدِ آمریکا فوراً و بی‌قید و شرط به برجام بازگردد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک