04:01 26 ژانویه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2678)
0 60

روزنامه نیویورک تایمز با استناد به محاسبات خود اطلاع داد که تعداد موارد مرگ مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) در ایالات متحده برای اولین بار به بیش از 3000 نفر در روز رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک،  نیویورک تایمز می نویسد در روز چهارشنبه 3011 مورد جدید مرگ مبتلایان به کرونا در آمریکا ثبت شده است.

تا به حال رکورد ناگوار هفته گذشته 2760 مورد مرگ مبتلایان به کرونا در یک روز ، بالاترین رقم ازماه  آوریل محسوب می شد.

در ایالات متحده ، در شرایط  تخفیف اقدامات قرنطینه ای ، در موارد مرگ و میر مبتلایان به کرونا  به طور مداوم افزایش می یابد.

تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا در مجموع  به حدود 15.5 میلیون نفر رسیده و تا به حال حدود 289 هزار نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند که بیشتر از هر کشور دیگر در جهان است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس امسال شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چندین ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی از مبتلایان دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2678)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک