05:10 22 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 60

اطرافیان و مشاوران رئیس جمهور آمریکا به وی توصیه کردند خود را برای پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری آماده کند.

به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن پست می نویسد؛ طی دو روز گذشته، مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا درباره احتمال شکست وی در انتخابات و نحوه عملکرد او در صورت بروز چنین نتیجه ای گفتگو کردند. 

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا با وجود کمرنگ شدن مسیر پیروزی اش در انتخابات سوم نوامبر آماده پذیرش شکست در انتخابات نیست.

واشنگتن پست می افزاید، برخی از اطرافیان ترامپ از بیانیه رئیس جمهور خطاب به مردم این کشور حمایت می‌کنند و معتقد اند این موضوع در صورت پیروزی بایدن، انتقال مسالمت آمیز قدرت را تضمین می کند.

این روزنامه خاطرنشان کرد که ترامپ در صورت شکست، با یک سخنرانی آرام و سخاوتمندانه، شکست خود را قبول نمی کند و یکی منبع های این نشریه تاکید می کند که تا کنون صحبتی در این خصوص صورت نگرفته است.

واشنگتن پست می نویسد: در صورت شکست، آنها انتظار دارند که ترامپ، همانگونه که طی چند روز اخیر رفتار می کند، ادعا تقلب در انتخابات را ادامه می دهد.

 به گفته افراد آگاه، ترامپ در برابر برخی متحدانش اذعان کرده است که می‌داند آمار انتخاباتی به سود او نخواهد بود، اما باور دارد که یک جنگ حقوقی طولانی مدت و صحبت درباره تقلب انتخاباتی باعث ایجاد شک و تردید‌هایی می‌شود که به او اجازه رد نتایج انتخابات را می‌دهد.

شایان ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شده و هم اکنون شمارش آرا ادامه دارد. هر دو نامزد ریاست جمهوری یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن خود را پیروز رقابت می دانند؛ دونالد ترامپ در عین حال به روند شمارش آرا اعتراض و اعلام کرده که در روند شمارش "تقلب" رخ داده است. بر اساس آمار منتشره توسط رسانه‌ها، جو بایدن تاکنون با کسب ۲۶۴ رای الکترال در مقابل ۲۱۴ رای الکترال ترامپ، پیشتاز این رقابت انتخاباتی است و شانس بیشتری برای پیروزی در این رقابت دارد.

مرتبط:

سبک عجیب دعا کردن مشاور ترامپ برای پیروزی او در انتخابات +ویدئو
ترامپ: بایدن حق ندارد ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح کند
واکنش تند ترامپ به پیشتازی بایدن در ایالت پنسیلوانیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک