15:36 28 ژوئیه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 51

جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری گفت که او هنوز آماده اعلام پیروزی در انتخابات نیست ، اما دیگر برایش روشن است که پیروز می شود.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی امریکا پیشتر خاطرنشان کرد  بود که بایدن نباید بطور "غیرقانونی" در مورد پیروزی در انتخابات صحبت کند و هشدار داد که وی تحقیقات قضایی در این زمینه را آغاز می کند.

نامزد حزب دموکرات نیز به نوبه خود ادعا می کند که در شرایط کفایت 270 رای الکترال برای انتخاب به عنوان رئیس جمهور ، می تواند آرای بیش از 300 رای الکترال  را بدست آورد.

و بایدن گفت: "ما هنوز آماده اعلام پیروزی نیستیم ، اما اعداد و ارقام به وضوح به ما می گویند: ما در این مسابقه پیروز خواهیم شد".

وی خاطرنشان كرد كه بیش از 74 میلیون آمریكایی در این انتخابات از وی حمایت كرده اند  که بیش از آنچه است كه "هر رئیس جمهور دیگر  در تاریخ ایالات متحده" دریافت كرده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه برگزار شد. نتایج رای گیری هنوز در همه ایالت ها جمع بندی نشده است. ترامپ چهارشنبه شب پیروزی خود را اعلام کرد و دموکرات ها را به تلاش برای "سرقت انتخابات" متهم کرد. ستاد مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور فعلی قصد دارد بازشماری مجدد را درخواست کند.

بر اساس محاسبات کانال های تلویزیونی بزرگ آمریکا ، جو بایدن ، نامزد دموکرات که  برای پیروزی نهایی فقط به کسب شش رای الکترال نیاز دارد ، پیشتاز است.

معاون سابق رئیس جمهور روز جمعه در شمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا با 20 رأی الکترال و ایالت جورجیا با 16 رأی المترال نیز از ترامپ جلو زد.

ستاد  ترامپ با طرح شکایت در دادگاه جورجیا خواستار انطباق با رعایت قانون شمارش و ذخیره آرا دریافتی از طریق پست توسط کمیسیون های انتخابات این ایالت شده است. دادگاه عالی آمریكا ، به دنبال تقاضای جمهوری خواهان ، تصمیم گرفت آن رای ها در ایالت  پنسیلوانیا كه پس از بسته شدن مراكز اخذ رأی در روز انتخابات دریافت شده ، جدا و به طور جداگانه شمرده شوند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک