20:23 26 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 26

نماینده آمریکا در سازمان ملل از توافق عادی سازی یک کشور دیگر عربی با اسرائیل طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که طرح ما جلب کشورهای بیشتری است که بسیار زود آن را اعلام خواهیم کرد. یک کشور دیگر نیز ظرف یک الی دو روز آتی توافق صلح را امضا خواهد کرد. وی نام این کشور عربی را فاش نکرد.

کرافت تاکید کرد که ایالات متحده امیدوار است عربستان سعودی نیز توافقنامه صلح با اسرائیل را امضا کند. وی افزود: ما استقبال می‌کنیم که عربستان کشور بعدی باشد اما موضوع مهم برای ما تمرکز بر روی این توافقنامه است.

در همین زمینه، شبکه "۱۳" اسرائیل، عصر چهارشنبه، به نقل از منابع سودانی اعلام کرد، نتایج مذاکرات میان مقامات سودانی و هیات آمریکایی در ابوظبی بسیار مثبت بوده است و این احتمال وجود دارد که اعلام عادی‌سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی خیلی زود انجام شود.

پیشتر نیز عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان تاکید کرد، مذاکرات ثمربخشی با هیات آمریکایی در ابوظبی درمورد حذف نام سودان از فهرست حامیان تروریسم داشته است. وی گفت: ما با هیات آمریکایی در ابوظبی در خصوص آینده صلح عربی اسرائیلی و همچنین نقش سودان در تحقق صلح در منطقه گفت‌وگو و بر حق مردم فلسطین در دستیابی به حقوقشان بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری تاکید کردیم.

مرتبط:

اظهارنظر سفیر ایران در خصوص عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی با اسرائیل
ترامپ: ۴ کشور دیگر خواهان عادی سازی روابط خود با اسرائیل هستند
درخواست عجیب سودان برای عادی سازی روابط با اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک