17:18 25 ژانویه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 010

وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از خروج کشورش از توافق هسته‌ای با ایران، دفاع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در گفت و گویی با شبکه فاکس نیوز گفت: در صورت تغییر رفتار ایران، فرصتی برای ثبات در خاورمیانه وجود دارد. این همان چیزی است که ما روی آن کار می کرده‌ایم. همان چیزی است که رئیس جمهور ترامپ از ما خواست انجام دهیم. اکنون در عرض سه سال می توانیم ثمره این تلاش را نشان دهیم. 

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: توافق قبلی که جان کری (وزیر امور خارجه در دولت اوباما) و جو بایدن (معاون رئیس جمهور در دولت اوباما) امضا کردند به ایران اجازه می داد از ۱۸ اکتبر که فقط چند روز بعد است،  باز هم به تجارت تسلیحات بپردازند. دیوانه کننده است، واقعا دیوانه کننده است و ما آن را متوقف کردیم. ما آن را با اقدامی در سازمان ملل متوقف کردیم. 

فاکس نیوز همچنین در ادامه گفت: پایه ریزی سیاست خاورمیانه این بود که اول باید اختلاف میان اسرائیل و فلسطینی ها حل می شد. رئیس‌ جمهور (ترامپ) در مدت کمی پی برد که تهدید واقعی علیه این کشورها ایران بود.  بنابراین ما رویه را عوض کردیم. ما تلاش کردیم ائتلافی ایجاد کنیم که کشورهای خلیج فارس در آن همکاری کنند و آن ها را متقاعد کنیم می توانند با اسرائیل کار کنند،  شراکت و تجارت کنند.

مرتبط:

انتقاد پمپئو از کشورهای اروپایی به علت عدم حمايت از بازگشت تحریم ها علیه ایران
اظهارات وزارت خارجه ایران در خصوص تماس پمپئو با وزیر خارجه سوئیس
پمپئو: اگر کشوری تحریم ایران را رعایت نکند، مجازات می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک