13:39 31 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 1043

نمونه اولیه یک هواپیمای جنگنده نسل ششم آمریکایی برای اولین بار به آسمان بلند شد.

به گزارش اسپوتنیک، طوری که ویل روپر دستیار فرمانده نیروی هوایی آمریکا در زمینه  خرید ، فناوری و تدارکات به خبرنگاران گفت ، این جنگنده در شرایط  کاملاً محرمانه آزمایش شده است. هنوز هیچ جزئیات و عکسی از محل آزمایش در دسترس عموم  قرار نگرفته است. پنتاگون معتقد است که هواپیمای جدید از همه رقبای بالقوه خود بسیار جلوتر خواهد رفت.

آمریکایی ها از نوامبر 2016 روی پروژه جاه طلبانه Penetrating Counter Air کار می کنند. این بخشی از برنامه بزرگ Next Generation Air Dominance  (نسل بعدی برتری در هوا) است که ایجاد یک سکوی جنگی کاملاً جدید با برد پرواز طولانی ، فناوری های  رادارگریز، قدرت مانور بالا و توانایی اجرای عملیات طولانی با سرعت مافوق صوت را پیش بینی می کند.

در روسیه کار ساخت جنگنده نسل ششم ادامه دارد
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

پنتاگون اطلاع داد که این هواپیمای جدید که  F-X نامیده شده ، در صورت جنگ ، قادر به انجام مأموریت های جنگی در نزدیکی مرزهای چین خواهد بود که هیچ پایگاه آمریکایی در حوالی آنجا وجود ندارد ، و همچنین می توانند بمب افکن ها را در عمق خاک دشمن برای عبور از پدافند هوایی همراهی کند.

همچنین ادعا شده که هواپیما نسل ششم جدید با رادارهای فرکانس بالا و پایین قابل رویت نبوده و کاملاً نامرئی است و سلاح های بسیار بیشتری در مقایسه با جنگنده های نسل پنجم F-22  را می تواند حمل کند. تحلیلگران بلافاصله  احتمال دادند كه این جنگنده پیشرفته دست کمی از بمب افكن ندارد. همچنین اشاره شد که هواپیمای جدید به احتمال زیاد سلاح های لیزری دریافت  خواهد کرد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک