01:14 20 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 36

رئیس جمهور آمریکا از احتمال پیوستن کویت به توافق عادی سازی روابط با اسرائیل خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید اعلام کرد که کویت نیز احتمالا بزودی به دنبال بحرین و امارات روابط خود را با اسرائیل عادی کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آنها (کویتی ها) از این واقعیت که دو کشور این توافق را امضا کرده اند تشویق شده و بسیار دلگرم هستند. من فکر می کنم که آنها (کویتی ها) به سرعت به این توافق بپیوندند. اما من می گویم، 7 یا 8 کشور هستند که می خواهند بخشی از این توافق باشند. خیلی سریع و آسان.

ترامپ در خصوص عادی سازی روابط اسرائیل با دو کشور عربی اظهار داشت: هیچ کس فکر نمی کرد این اتفاق رخ دهد، اما نه تنها این توافق صورت گرفت، بلکه به راحتی صورت گرفت.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: با امیر کویت در این مورد به طور خلاصه صحبت کردیم. این موضوع راحتی است. تمامی اینها بخشی از یک تصویر کلی شگفت انگیز و در حال ظهور است.

شایان ذکر است که در تاریخ 15 سپتامبر مراسم امضای توافق برای عادی سازی روابط میان اسرائیل با امارات از یک سو و بحرین از سوی دیگر امروز در کاخ سفید با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و هیات های اماراتی و بحرینی به ریاست عبدالله بن زاید و عبداللطیف بن راشد الزیانی وزرای خارجه دو کشور برگزار گردید.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک