23:26 21 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2171)
3618

ملانیا ،همسر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا قول داد رئیس جمهور فعلی ایالات متحده برای یافتن روش درمانی موثر برای کووید 19 یا تولید واكسن قابل دسترس برای همه ، تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، ملانیا در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان آمریکا گفت :"عمیقاً به همه کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند تسلیت می گویم و برای کسانی که رنج می برند یا بیمار هستند، دعا می کنم. من می دانم که بسیاری از مردم نگران هستند و برخی احساس درماندگی می کنند. من می خواهم شما بدانید که دولت شوهر من تا زمان یافتن روش درمانی موثر یا تولید واكسن قابل  دسترس برای همه مبارزه را خود متوقف نمی کند. "

وی خاطرنشان ساخت ترامپ تا زمانی که تمام تلاش خود را برای مراقبت از همه مبتلایان به این بیماری همه گیر وحشتناک" انجام دهد، آرام نخواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

پیش از این اطلاع داده بودند  که سازمان جهانی بهداشت گروه ویژه ای در مورد جهش های ژنتیک کووید 19 تشکیل داده است.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2171)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک