آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 45

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد که ترامپ ممکن است تلاش کند به ‌صورت غیرمستقیم انتخابات را بدزدد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه واشنگتن پست نوشت؛ جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد ممکن است دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور دست به "سرقت انتخابات" بزند.

به نقل از این روزنامه، بایدن در مراسمی انتخاباتی گفت: این رئیس جمهور تلاش خواهد کرد به ‌طور غیرمستقیم از طریق مطرح کردن ایراداتی درباره انتخابات پستی، آن را مورد سرقت قرار دهد.

بایدن گفت، ترامپ در صورت باختن در انتخابات، مدعی خواهد شد که آرای پستی غیر واقعی و غیر منصفانه هستند.

وی ماه گذشته نیز در مصاحبه‌ای، در این خصوص هشدار داده و گفته بود ترامپ درصورت باختن در انتخابات، به‌ طور داوطلبانه کاخ سفید را واگذار نخواهد کرد.

مقامات شماری از ایالت‌های آمریکا به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا در صدد هستند انتخابات ریاست جمهوری را به صورت پستی و غیرحضوری برگزار کنند.

ترامپ بارها از برگزاری انتخابات پستی انتقاد کرده و آن را راهی برای تقلب دموکرات‌ها و دستکاری آرای واقعی توصیف کرده است.

طبق نتایج نظرسنجی شبکه "فاکس نیوز" که امروز منتشر شد، بایدن توانسته است در سه ایالت کلیدی میشیگان، مینه‌سوتا و پنسیلوانیا، با اختلاف قابل توجهی از ترامپ پیشی بگیرد.

طی ماه‌های اخیر، عواملی نظیر تعلل و کم‌کاری دولت در کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا، سرکوب اعتراضات ضد نژادپرستی و افزایش چند ده میلیون نفری بیکاران آمریکایی، محبوبیت ترامپ در این کشور را به شدت کاهش داده است.

مرتبط:

ترامپ: بایدن باید تست هوش بدهد
ترامپ فاصله انتخاباتی خود با بایدن را کوتاه کرد
ترامپ: بایدن را چپ های افراطی "شستشوی مغزی" داده اند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک