23:04 21 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 110

نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور کنترل تسلیحات گفت: سلاح های هایپرسونیک ساخت آمریکا باعث "توازن"در منطقه آسیا و اقیانوسیه می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، مارشال بیلینگزلی دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا و  نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور کنترل تسلیحات، گفت: سلاح های هایپرسونیک ایجاد شده توسط آمریکا موجب "موازنه" در منطقه آسیا و اقیانوسیه می شود.

به گفته بیلینگزلی، ایالات متحده در حال حاضر مشغول ساخت سیستم های هایپرسونیک برای تسلیحات هسته ای نیست.

وی گفت: "ایالات متحده ،  تا آنجا كه ​​من می دانم، در حال توسعه تسلیحات هسته ای هایپسونریک نیست، بلكه اسلحه های هایپرسونیک ما دارای تجهیزات معمولی است. من فکر می کنم که این سلاح ها به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه برای ما به یک موازنه مهم تبدیل می شوند."

وی یادآور شد که ایالات متحده آمریکا در آزمایش سلاح های  هایپرسونیک از چین عقب مانده است.

.شایان ذکر است، در ماه مه، دونالد ترامپ از ساخت تجهیزات نظامی "باورنکردنی" در سطح بی سابقه در امریکا  خبر داد. بعداً، ویکتور موراخوفسکی کارشناس نظامی روس و سردبیر مجله روسی " آرسنال اوتچستوو" اظهار داشت که در"موشک سوپر دوپر"ی که ایالات متحده وعده داده، هیچ تحول بزرگی مشاهده نمی شودو زیرا از فن آوری های شناخته شده در ساخت آن استفاده شده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به اظهارات ترامپ اظهار داشته بود که مسکو هیچ وقت از رفتار ایالات متحده که بطور مکرر اعلام می کند موشک هایی دارد که "هیچ کس حتی نمی تواند  تصور آنرا بکند، همواره متعجب می شود."

مرتبط:

جنگنده اف -15ای اکس برای حمل سلاح هایپرسونیک
سلاح هایپرسونیک روسیه و چین؛ درد‌سر جدید برای آمریکا
توانایی سامانه موشکی روسی اس 500 برای انهدام سلاح های هایپرسونیک در فضا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک