آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 38

موشک هایپرسونیکی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندین باربه خاطر ساخت آن مباهات کرده بود ، در مارس 2020 در اقیانوس آرام آزمایش شده است.

 به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را  شبکه تلویزیونی CNN با استناد به یک مقام ارشد پنتاگون اطلاع داده است.

پیشتر وزارت دفاع ایالات متحده اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا درباره ساخت سریعترین موشک جهان یا بقول ترامپ موشک "سوپر دوپر" را تأیید كرده بود.

 این وزارتخانه خاطرنشان کرده که  سرعت موشک جدید هایپرسونیک ایالات متحده  17 برابر سرعت صوت است.

طوری که ترامپ پیشتر اظهار داشته بود  ، موشک در حال ساخت "چنان سریع پرواز می کند که دیدن دقیق آن بسیار دشوار است." وی همچنین افزود که ایالات متحده پیشرفته ترین تجهیزات نظامی جهان را دارد. رهبر آمریكا گفت: "ما چیزی داریم كه برای هیچ كس حتی قابل تصور نیست."

در ماه مه ، دونالد ترامپ از ساخت تجهیزات نظامی "باورنکردنی" در سطح بی سابقه در امریکا  خبر داد. بعداً ، ویکتور موراخوفسکی ، کارشناس نظامی روس و سردبیر مجله روسی " آرسنال اوتچستوو" اظهار داشت که در"موشک سوپر دوپر"ی که ایالات متحده وعده داده هیچ تحول بزرگی مشاهده نمی شود زیرا از مواد و فن آوری های شناخته شده در ساخت آن استفاده شده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه  در پاسخ به اظهارات ترامپ اظهار داشته بود که مسکو هیچ وقت از رفتار ایالات متحده که بطور مکرر اعلام می کند موشک هایی دارد که "هیچ کس حتی نمی تواند  تصور آنرا بکند، همواره متعجب می شود.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک