05:53 17 آوریل 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 68

مشخص شد که در کلرادو، یک سنجاب به طاعون آلوده شده است. او نخستین حامل طاعون ثبت شده در موریسون، در نزدیکی دنور، پایتخت ایالت کلرادو شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دنور پست، در ایالات متحده، یک مورد از طاعون بوبونیک در یکی از ساکنان کلرادو ثبت شد.

با این حال، پزشکان اطمینان دارند که هیچ دلیل جدی برای نگرانی وجود ندارد. خاطرنشان می شود که این نخستین مورد عفونت انسانی در ایالت متحده از سال 2015 است. فرض بر این است که یک آمریکایی از طریق سنجاب آلوده شده است. فرد بیمار در حال حاضر بهبود یافته است.

در 14 ژوئیه، مشخص شد که در کلرادو، یک سنجاب به طاعون آلوده شده است. او نخستین حامل طاعون ثبت شده در موریسون، در نزدیکی دنور، پایتخت ایالت کلرادو شد. اما پزشکان خاطرنشان كردند كه با احتياطات لازم، خطر ابتلا به عفونت بسيار کم است، نه اينكه یک شيوع كامل را بخواهیم نشان دهيم.

در اوایل ماه ژوئیه، شیوع طاعون بوبونیک در غرب مغولستان، در نزدیکی مرز با روسیه ثبت شد. یک مرد 27 ساله و زنی به بیمارستان منتقل شدند (سن مشخص نشده است). زن در شرایط بحرانی قرار داشت. پس از این بیماری، این زن با 60 نفر به طور مستقیم و 400 نفر به طور غیر مستقیم در تماس بودند؛ مشخص شده است که علت این عفونت در حقیقت خوردن گوشت خام سنجاب توسط این دو ساکن مغولستان بوده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک