17:50 31 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
132

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در توییتر نوشت جان بولتون، مشاور سابق وی در زمینه امنیت ملی باید در زندان باشد و پولهایش مصادره شود.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ افزود چنین مجازاتی باید به خاطر افشای اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده از سوی مشاور سابق وی برای کسب سود اعمال شود . رئیس جمهور همچنین خاطرنشان كرد كه از بخشیدن بولتون در گذشته پشیمان است.

​پیشتر ترامپ در یکی از تویئترهای  خود در واکنش به انتشار کتاب خاطرات جان بولتون و انتقادات وی نوشت: کتاب "بسیار خسته کننده" جان بولتون دیوانه متشکل از دروغ ها و داستان های جعلی بوده و نظر شخصی وی است. ترامپ مشاور سابق خود در زمینه امنیت ملی را "احمق" خواند.

گفتنی است، بولتون در کتاب خود فاش کرده است که رئیس دولت امریکا نمی دانسته که فنلاند بخشی از روسیه است یا خیر و حتی نمی داند انگلیس یک قدرت هسته ای است. 

پیش از این گزارش شده بود که بولتون در حال آماده شدن  برای ادای شهادت با سوگند در اینباره است که دونالد ترامپ از شی جینپینگ رهبر چین خواسته است تا به وی در انتخاب مجدد کمک کند. به گفته وی ، هرکسی که در دیوار دو رهبر حضور داشته می تواند ادعای وی را تایید کند.

جان بولتون ، مشاور سابق ریاست جمهوری آمریکا در زمینه امنیت ملی ، در سپتامبر 2019 از دولت ایالات متحده اخراج شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک