07:55 17 آوریل 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 93

یواس‌اس جرالد آر. فورد (سی وی ان-۷۸) از جمله ناوهای هواپیمابر آمریکایی متعلق به نیروی دریایی امریکا در آزمایشی به سقوط بسیار نزدیک بود.

به گزارش اسپوتنیک یواس‌اس جرالد آر. فورد ناوهای هواپیمابر آمریکایی متعلق به نیروی دریایی امریکا در آزمایشی به سقوط بسیار نزدیک بود.

جدیدترین ناو هواپیمابر آمریکایی جرالد فورد (USS Gerald R. Ford، CVN-78) پس از یک سفر آزمایشی به پایگاه در نورفولک بازگشت. این خبر در وب سایت موسسه نیروی دریایی ایالات متحده USNI News گزارش شده است.

در حین آزمایش بر روی کشتی، یکی از سیستم های کنترل منجنیق الکترومغناطیسی دچار نقص فنی می شود. به همین دلیل، پرتاب هواپیما از عرشه به مدت پنج روز متوقف شد.

خاطرنشان می شود که این نقص در کار ایمنی خلبانان و خدمه تاثیری نداشته است.

هواپیمای حامل هواپیمای جرالد فورد در سال 2009 متوقف شد و در سال 2017 تسلیم ناوگان شد. این کشتی حدود 12.9 میلیارد دلار برای ایالات متحده هزینه در بر داشته است.  درمجموع ، پنتاگون قصد دارد از ده تا دوازده کشتی از این کلاس بسازد.

در سال 2019، حادثه سقوط هواپیما در طی آزمایشات دریایی گزارش شد. در عملکرد توربین های بخار این ناو مشکلی ایجاد شده بود و پس از آن آنها به کارخانه کشتی سازی بازگردانده شدند.

مرتبط:

رسانه آمریکایی: ایران ماکت ناو هواپیمابر نیمیتز را به آب انداخت+عکس
وقتی جنگنده اف 35 اس آمریکا تقریباً از ناو هواپیمابر سقوط می کند + ویدئو
فرانسه یک ناو هواپیمابر نسل جدید می سازد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک